Data: 5 marca 2025
Przewodniczący Rady Miejskiej otworzył XIII nadzwyczajną sesję, witając radnych oraz gości, w tym burmistrza Andrzeja Gąsiora, skarbnik Edytę Durak oraz dyrektor zespołu szkół w Rudkach, Alinę Cieślem. Zostało przypomniane, że obrady są transmitowane i rejestrowane.
Na 15 radnych obecnych było 10, co pozwoliło na kontynuowanie obrad. Przewodniczący stwierdził, że quorum jest osiągnięte.
Porządek obrad obejmował:
Burmistrz Gąsior przedstawił powody zwołania nadzwyczajnej sesji. Zespół szkół w Rudkach złożył projekt do funduszy europejskich, mający na celu rozszerzenie oferty edukacyjnej, co wymagało wprowadzenia odpowiednich zmian w budżecie. Dyrektor Cieślem przedstawiła szczegóły projektu, który przewiduje dodatkowe zajęcia oraz wyposażenie szkoły, w tym pracownię robotyki oraz gabinet biofeedbacku.
Przewodniczący otworzył dyskusję, jednak nie zgłoszono żadnych pytań ani uwag. Po chwili zamknięto dyskusję.
W głosowaniu nad pierwszą uchwałą dotyczącą zmiany wieloletniej prognozy finansowej, wszyscy obecni radni (10) głosowali za. Uchwała została przyjęta.
Następnie przystąpiono do głosowania nad zmianami w budżecie gminy. Również w tym przypadku wszyscy radni głosowali za, co skutkowało przyjęciem uchwały.
Burmistrz Gąsior poinformował o nadchodzącej Komisji Budżetu i Rolnictwa, która odbędzie się 11 marca 2025 roku, oraz o planowanej dyskusji na temat budżetu sołeckiego i Funduszu Sołeckiego. Zwrócił uwagę na potrzebę obecności sołtysów z okazji Dnia Sołtysa.
Przewodniczący zapytał, czy ktoś chciałby jeszcze zabrać głos, jednak nie zgłoszono dalszych uwag. Sesja została zamknięta.
Podsumowując, sesja miała na celu przyjęcie zmian w budżecie związanych z pozyskaniem funduszy europejskich na rozwój oferty edukacyjnej w zespole szkół w Rudkach. Obie uchwały zostały jednogłośnie przyjęte przez radnych.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.